Menüler
Anket
Bizi nereden duydunuz?
Maç Sonuçları
Türk Dünyası - Türk Birliği

Türk Dünyası

 

Türk Dünyası

Türk dünyası terimi, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türk halkları için kullanılan bir ifadedir. Türk tarihi, insanlık tarihi kadar eski bir tarihtir ve dünya tarihinin önemli bir kısmını teşkil etmektedir. Bu nedenledir ki Türk devletleri ve Türk toplulukları, tarihin her devrinde, önemli olayların çoğunda başrolde bulunarak tarihe yön vermiştir.

Türkler anayurtları olan Orta Asya’dan, bulundukları dönemdeki zorlu doğa şartları sebebiyle tarih boyunca birçok defa farklı bölgelere göç etmek zorunda kalmışlardır. Bunun sonucu olarak gittikleri yerlerde farklı devletler kurmuşlardır. Fakat tarih boyunca hüküm sürdükleri topraklarda birlikte yaşadıkları farklı medeniyetlerden topluluklara karşı hep hoşgörülü davranmış ve onların dinlerini değiştirmeleri için herhangi bir baskı ya da zorlamada bulunmamışlardır. Dünya tarihinde her medeniyetin olduğu gibi Türklerin de kendine özgü bir yaşam tarzı vardır. Bu yaşam tarzı sayesinde geliştirdiği zengin kültür ile dünyada birçok medeniyetin kurulmasında çok önemli bir etkiye sahip olmuştur.

 

Türk Milletinin, çağlar boyunca olduğu gibi bundan sonra da dünyadaki varlığını devam ettirebilmesi için Türk Dünyasını oluşturan bütün halkların sürekli bir iletişim ve işbirliği içinde olması gerekmektedir. Günümüzde dünyanın hemen her bir köşesinde Türklerin yaşadığı bilinmektedir. Türk Milletinin mevcudiyetini geleceğe taşıyacak en önemli unsurlardan biri olan Türk Gençliği, şanlı tarihinin farkında oldukça ve ecdadını tanıdıkça, gelecekte büyük başarılara imza atabileceğini görecektir.

 

 

 

SıraBaşlık

İstatistikler
Yazarlar
Halil KURUMAHMUT
LİBYA GERÇEĞİ....
Prof.Dr.Fethi GEDİKLİ
ZÜHDΒNİN ŞEYHİNE YAKTIĞI AĞIT
Kürşat ÖZTÜRK
Türk Dünyası
Hava Durumu
Piyasalar
Altın
© Copyright 2016 Halil KURUMAHMUT - Tüm hakları saklıdır.